Yüz yüze eğitim zorunlu mu 2021? MEB'den okullarda yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar yüz yüze eğitime başlıyor. MEB'in belirlediği kriterler eşliğinde yüz yüze eğitime geçiş yapılacak. Öncesinde veliler ve öğrenciler okullarda yüz yüze eğitime katılımın zorunlu olup olmadığını arıyor. Okula gitmek zorunlu mu, yüz yüze eğitime katılım zorunlu mu? İşte, detaylar... YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU? Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, yarından itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacağı, diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edeceği bildirildi. ''7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin haftada 2 gün yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır. Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir."

Yüz yüze eğitim zorunlu mu 2021? MEB'den okullarda yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar yüz yüze eğitime başlıyor. MEB'in belirlediği kriterler eşliğinde yüz yüze eğitime geçiş yapılacak. Öncesinde veliler ve öğrenciler okullarda yüz yüze eğitime katılımın zorunlu olup olmadığını arıyor. Okula gitmek zorunlu mu, yüz yüze eğitime katılım zorunlu mu? İşte, detaylar...

YÜZ YÜZE EĞİTİM ZORUNLU MU?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, yarından itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacağı, diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edeceği bildirildi.

''7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin haftada 2 gün yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır. Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir."