Prof. Dr. Yücel Sayman neden öldü? Yücel Sayman hayatı ve kariyeri

Yücel Sayman hayatı merak konusu! Eski İstanbul Barosu Başkanlarından Yücel Sayman 15 Aralık günü yaşamını yitirdi. Sayman'ın bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. Hukukçu Yücel Sayman, 1996-2002 döneminde İstanbul Barosu Başkanı olarak görev yapmıştı. Prof. Dr. Konya'da doğdu ve eğitimini İstanbul'da aldı. İşte, Yücel Sayman hayatı hakkında detaylar... YÜCEL SAYMAN KİMDİR? Sayman, 1939 yılında Konya'da dünyaya geldi. 1957 yılında Saint Joseph Fransız Lisesi'ni, 1962'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1969 yılında Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde doktorasını verdi. 1978 yılında doçent oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı'nda öğretim üyeliği yaptı. İstanbul Barosu başkanlığı da yapan Yücel Sayman şu an İstanbul Medipol Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir. Evrensel Gazetesi'nde bir dönem yazarlık yapan Sayman, burada bulunan yazılarını "Özgürlük Zamanı" adlı bir eserinde derlemiştir. Akademisyen, 2001 yılında Sosyal Demokrasi Vakfı İnsan Hakları Demokrasi Barış ve Dayanışma Ödülünü almaya hak kazandı.

Prof. Dr. Yücel Sayman neden öldü? Yücel Sayman hayatı ve kariyeri

Yücel Sayman hayatı merak konusu! Eski İstanbul Barosu Başkanlarından Yücel Sayman 15 Aralık günü yaşamını yitirdi. Sayman'ın bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. Hukukçu Yücel Sayman, 1996-2002 döneminde İstanbul Barosu Başkanı olarak görev yapmıştı. Prof. Dr. Konya'da doğdu ve eğitimini İstanbul'da aldı. İşte, Yücel Sayman hayatı hakkında detaylar...

YÜCEL SAYMAN KİMDİR?

Sayman, 1939 yılında Konya'da dünyaya geldi. 1957 yılında Saint Joseph Fransız Lisesi'ni, 1962'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1969 yılında Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde doktorasını verdi.

1978 yılında doçent oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı'nda öğretim üyeliği yaptı. İstanbul Barosu başkanlığı da yapan Yücel Sayman şu an İstanbul Medipol Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir. Evrensel Gazetesi'nde bir dönem yazarlık yapan Sayman, burada bulunan yazılarını "Özgürlük Zamanı" adlı bir eserinde derlemiştir. Akademisyen, 2001 yılında Sosyal Demokrasi Vakfı İnsan Hakları Demokrasi Barış ve Dayanışma Ödülünü almaya hak kazandı.