Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 2 kez kaza yapınca yakalandı

Olay, saat 16.00 sıralarında Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde meydana geldi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri radar aracıyla hız kontrolü yaptığı sırada, bir otomobilin üzerindeki68 AF 205 numaralı plakanın sahte olduğunu belirledi. Bunun üzerine polis, otomobilidurdurmak istedi. SürücüMuhammed Alp'in 'Dur' ihtarına uymayıp kaçmaya başlaması üzerine bölgeye çok sayıda takviye polis ekibi sevk edildi. Alp, yaklaşık 2 kilometreileride otomobiliyle bir araca arkadan çarpmasına rağmen, kaçmaya devam etti. Takipçıkmaz sokağa giren Alp, bu kez de otomobiliyle boş arazide kaçmaya çalıştı. Engebeli arazide ikinci kez kaza yapınca otomobili terk etti. Yaya olarak kaçışını sürdüren Alp, çevresini saran polisin 3 el havaya uyarı ateşi sonucuyakalandı. OTOMOBİLİ ÇALINTIÇIKTI Sürücü Alpgözaltına alınırken, yapılan incelemede kullandığı sahteplakalı olan otomobilin Recep Şahin'e ait olduğu ve 2020 yılında Kırşehir'den çalındığını saptandı. Gözaltına alınan Alp,kendisini görüntüleyen gazetecilere 'Televizyonlarda çıkacağım mı?' diye sorması dikkat çekti. Hakkında adli işlem başlatılacak olan Alp'e ayrıca'ehliyetsiz ve sahte plakalı araç kullanmak', 'Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek' ve 'Kırmızı ışık ihlali yapmak' suçlarından toplam 14 bin 139 lira idari para cezası uygulandı. Polisin, şüpheliyi takip etmesine tanık olanOruç Ağıl ise ''Polislerden kaçan sürücü, ara sokakların ardından bu boş arazide kaçmaya çalıştı. Aracı kaza yapınca, inip koşmaya başladı. Polislerde 3 el havaya ateş etti. Daha sonra yakalandı." dedi.

Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 2 kez kaza yapınca yakalandı

Olay, saat 16.00 sıralarında Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde meydana geldi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri radar aracıyla hız kontrolü yaptığı sırada, bir otomobilin üzerindeki68 AF 205 numaralı plakanın sahte olduğunu belirledi. Bunun üzerine polis, otomobilidurdurmak istedi. SürücüMuhammed Alp'in 'Dur' ihtarına uymayıp kaçmaya başlaması üzerine bölgeye çok sayıda takviye polis ekibi sevk edildi.

Alp, yaklaşık 2 kilometreileride otomobiliyle bir araca arkadan çarpmasına rağmen, kaçmaya devam etti. Takipçıkmaz sokağa giren Alp, bu kez de otomobiliyle boş arazide kaçmaya çalıştı. Engebeli arazide ikinci kez kaza yapınca otomobili terk etti. Yaya olarak kaçışını sürdüren Alp, çevresini saran polisin 3 el havaya uyarı ateşi sonucuyakalandı.

OTOMOBİLİ ÇALINTIÇIKTI

Sürücü Alpgözaltına alınırken, yapılan incelemede kullandığı sahteplakalı olan otomobilin Recep Şahin'e ait olduğu ve 2020 yılında Kırşehir'den çalındığını saptandı. Gözaltına alınan Alp,kendisini görüntüleyen gazetecilere 'Televizyonlarda çıkacağım mı?' diye sorması dikkat çekti.

Hakkında adli işlem başlatılacak olan Alp'e ayrıca'ehliyetsiz ve sahte plakalı araç kullanmak', 'Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek' ve 'Kırmızı ışık ihlali yapmak' suçlarından toplam 14 bin 139 lira idari para cezası uygulandı.

Polisin, şüpheliyi takip etmesine tanık olanOruç Ağıl ise ''Polislerden kaçan sürücü, ara sokakların ardından bu boş arazide kaçmaya çalıştı. Aracı kaza yapınca, inip koşmaya başladı. Polislerde 3 el havaya ateş etti. Daha sonra yakalandı." dedi.