Merkez Kadın Sekreterimiz Simge Yardım: “Kız Çocukları İçin Ayrı Okul Açmak Bilimsel Değil”

Merkez Kadın Sekreterimiz Simge Yardım, Can TV ana haber bülteninde yaptığı değerlendirmede, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Gerekirse kız okullarını da açabilmeliyiz” sözlerine tepki gösterdi. Eğitimi dinselleştiren ve karma eğitimi kaldırmak için gerekçe üreten bir iktidarla karşı karşıya olduğumuzu belirten Yardım, “Kız çocukları için ayrı okul açmak bilimsel değil.” dedi. The post Merkez Kadın Sekreterimiz Simge Yardım: “Kız Çocukları İçin Ayrı Okul Açmak Bilimsel Değil” appeared first on Eğitim Sen.

Merkez Kadın Sekreterimiz Simge Yardım: “Kız Çocukları İçin Ayrı Okul Açmak Bilimsel Değil”

Merkez Kadın Sekreterimiz Simge Yardım, Can TV ana haber bülteninde yaptığı değerlendirmede, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Gerekirse kız okullarını da açabilmeliyiz” sözlerine tepki gösterdi. Eğitimi dinselleştiren ve karma eğitimi kaldırmak için gerekçe üreten bir iktidarla karşı karşıya olduğumuzu belirten Yardım, “Kız çocukları için ayrı okul açmak bilimsel değil.” dedi.

The post Merkez Kadın Sekreterimiz Simge Yardım: “Kız Çocukları İçin Ayrı Okul Açmak Bilimsel Değil” appeared first on Eğitim Sen.