KYK BURSU ne zaman yatacak? 2022 KYK burs/kredi ne kadar oldu?

Yeni eğitim ve öğretim döneminde üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için geçerli olacak KYK burs ve kredi miktarları belli oldu. KYK sonuçları ardından, 'KYK bursu ne kadar olacak, kredi kaç lira oldu?' soruları da yanıt buldu. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? 2022 KYK BURS/ KREDİ NE KADAR OLDU? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine'den çıkan kararları bir bir sıraladı. Öğrencilere de müjde diyerek kredi ve burs oranlarını duyurdu. “Geçtiğimiz yıl lisans öğrencilerine aylık 650 lira, yüksek lisans öğrencilerine 1.300 lira, doktora öğrencilerine 1.950 lira burs veya kredi vermiştik. “Önümüzdeki yıl bu rakamları lisans öğrencilerinde 850 liraya, yüksek lisans öğrencilerinde 1700 liraya, doktora öğrencilerinde 2 bin 550 liraya çıkartıyoruz.” KYK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK? Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere bu ay içinde ödemeleri yapılacak. Burs-kredi başvurusu yaparak taahhütnamesini onaylayan yükseköğrenim öğrencilerinin Ekim ayından geçerli üç aylık burs-kredileri de ay sonuna kadar hesaplarına yatırılacak. İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURSU ne zaman yatacak? 2022 KYK burs/kredi ne kadar oldu?

Yeni eğitim ve öğretim döneminde üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için geçerli olacak KYK burs ve kredi miktarları belli oldu. KYK sonuçları ardından, 'KYK bursu ne kadar olacak, kredi kaç lira oldu?' soruları da yanıt buldu. Peki, KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak?

2022 KYK BURS/ KREDİ NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine'den çıkan kararları bir bir sıraladı. Öğrencilere de müjde diyerek kredi ve burs oranlarını duyurdu. “Geçtiğimiz yıl lisans öğrencilerine aylık 650 lira, yüksek lisans öğrencilerine 1.300 lira, doktora öğrencilerine 1.950 lira burs veya kredi vermiştik.

“Önümüzdeki yıl bu rakamları lisans öğrencilerinde 850 liraya, yüksek lisans öğrencilerinde 1700 liraya, doktora öğrencilerinde 2 bin 550 liraya çıkartıyoruz.”

KYK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere bu ay içinde ödemeleri yapılacak. Burs-kredi başvurusu yaparak taahhütnamesini onaylayan yükseköğrenim öğrencilerinin Ekim ayından geçerli üç aylık burs-kredileri de ay sonuna kadar hesaplarına yatırılacak.

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.