Eğitim Sen’den “KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı”

“KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı”, 13-14 Temmuz 2023 tarihlerinde, Genel Merkezimizin konferans salonunda yapıldı. Çalıştay saygı duruşu, divan oluşumu ile Genel Başkanımız Prof. Dr. Nejla Kurul ve KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in açılış konuşmasıyla başladı. CHP Milletvekili Yüksel Taşkın ve Yeşil Sol Parti Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki’nin katılarak destek verdiği çalıştayın ilk gününde, […] The post Eğitim Sen’den “KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı” appeared first on Eğitim Sen.

Eğitim Sen’den “KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı”

“KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı”, 13-14 Temmuz 2023 tarihlerinde, Genel Merkezimizin konferans salonunda yapıldı. Çalıştay saygı duruşu, divan oluşumu ile Genel Başkanımız Prof. Dr. Nejla Kurul ve KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in açılış konuşmasıyla başladı.

CHP Milletvekili Yüksel Taşkın ve Yeşil Sol Parti Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki’nin katılarak destek verdiği çalıştayın ilk gününde, Genel TİS ve Hukuk Sekreterimiz Arzunur Şimşek ve Genel Merkez avukatımız Necmiye Şabbaz hukuksal süreç, Genel Mali Sekreterimiz Ahmet Karagöz de mali süreç hakkındaki bilgilendirme yaptı. İlk gün çalışmaları, KHK ihraçları ortak oturumu ve şube sunumlarıyla tamamlandı.

Çalıştayın ikinci gününde ise üniversite ve MEB ihraçları atölye gruplarının toplantıları gerçekleştirildi. Üniversite atölye grubu çalışmasına, 27. Dönem CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Nejla Kurul da katıldı. Çalıştayın üçüncü oturumuna Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu çevrimiçi katılarak güç verdi.

“KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı”, atölye çalışmalarında oluşturulan raporların sunumu, bu raporlar hakkında değerlendirmeler, sonuç bildirgesinin sunumu ve Genel Başkanımız Nejla Kurul’un kapanış konuşmasıyla sona erdi.

The post Eğitim Sen’den “KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı” appeared first on Eğitim Sen.