Aşı randevu alma ekranı | BioNTech ve Sinovac aşı randevusu oluşturma MHRS - e-Nabız

Aşı randevu sistemi üzerinden 3. doza kadar randevu alınabiliyor. Sağlık Bakanlığı, günlük korona tablosunda toplam aşılama oranlarına yer verdi ve miktarın artması için ise sık sık aşı hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. İşte, MHRS, e-Nabız ve ALO 182 aşı randevusu... MHRS AŞI RANDEVUSU MHRS internet adresi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve oluşturulan şifre ile randevu alınabilir. MHRS internet adresi üzerinden randevu almak için, eğer üye değilseniz “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra açılan ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işlemi gerçekleştirilir. Üye olduktan sonra “Randevu Al” seçeneğini tıklayarak T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile birlikte tercih edilen hastane ve hekimden randevu oluşturulur. E-NABIZ AŞI RANDEVUSU E-nabız sistemine; E-Devlet kapısı üzerinden şifre ile E-İmza veya Mobil İmza kullanılarak, T.C. numarası girilerek sisteme giriş yapılır. E-Devlet şifresi olmadığı durumda ise Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekimine cep telefonu numarası kaydı yaptırarak, telefona gelecek kısa mesaj ile gönderilen tek kullanımlık erişim kodunu aracılığı ile sisteme giriş yapılabiliyor. Bu sayfadan aşı sorgulama ve randevu alma işlemleri gerçekleştirilebilir.E-nabız sistemine; E-Devlet kapısı üzerinden şifre ile E-İmza veya Mobil İmza kullanılarak, T.C. numarası girilerek sisteme giriş yapılır. E-Devlet şifresi olmadığı durumda ise Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekimine cep telefonu numarası kaydı yaptırarak, telefona gelecek kısa mesaj ile gönderilen tek kullanımlık erişim kodunu aracılığı ile sisteme giriş yapılabiliyor. Bu sayfadan aşı sorgulama ve randevu alma işlemleri gerçekleştirilebilir. TELEFONLA AŞI RANDEVUSU ALMA Telefonla korona aşı randevusu alacaklar ALO 182 numarasını tuşlayabilir. AŞI RANDEVUSU İPTAL EDİLİR Mİ? MHRS’ nin internet sayfasından veya 182 numaralı telefonundan aldığınız randevuyu, muayene tarihinden önce MHRS’nin internet sayfasından veya 182 numaralı telefonu arayarak iptal edebilirsiniz.

Aşı randevu alma ekranı | BioNTech ve Sinovac aşı randevusu oluşturma MHRS - e-Nabız

Aşı randevu sistemi üzerinden 3. doza kadar randevu alınabiliyor. Sağlık Bakanlığı, günlük korona tablosunda toplam aşılama oranlarına yer verdi ve miktarın artması için ise sık sık aşı hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. İşte, MHRS, e-Nabız ve ALO 182 aşı randevusu...

MHRS AŞI RANDEVUSU

MHRS internet adresi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve oluşturulan şifre ile randevu alınabilir. MHRS internet adresi üzerinden randevu almak için, eğer üye değilseniz “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra açılan ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işlemi gerçekleştirilir. Üye olduktan sonra “Randevu Al” seçeneğini tıklayarak T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile birlikte tercih edilen hastane ve hekimden randevu oluşturulur.

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU

E-nabız sistemine; E-Devlet kapısı üzerinden şifre ile E-İmza veya Mobil İmza kullanılarak, T.C. numarası girilerek sisteme giriş yapılır. E-Devlet şifresi olmadığı durumda ise Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekimine cep telefonu numarası kaydı yaptırarak, telefona gelecek kısa mesaj ile gönderilen tek kullanımlık erişim kodunu aracılığı ile sisteme giriş yapılabiliyor. Bu sayfadan aşı sorgulama ve randevu alma işlemleri gerçekleştirilebilir.E-nabız sistemine; E-Devlet kapısı üzerinden şifre ile E-İmza veya Mobil İmza kullanılarak, T.C. numarası girilerek sisteme giriş yapılır. E-Devlet şifresi olmadığı durumda ise Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekimine cep telefonu numarası kaydı yaptırarak, telefona gelecek kısa mesaj ile gönderilen tek kullanımlık erişim kodunu aracılığı ile sisteme giriş yapılabiliyor. Bu sayfadan aşı sorgulama ve randevu alma işlemleri gerçekleştirilebilir.

TELEFONLA AŞI RANDEVUSU ALMA

Telefonla korona aşı randevusu alacaklar ALO 182 numarasını tuşlayabilir.

AŞI RANDEVUSU İPTAL EDİLİR Mİ?

MHRS’ nin internet sayfasından veya 182 numaralı telefonundan aldığınız randevuyu, muayene tarihinden önce MHRS’nin internet sayfasından veya 182 numaralı telefonu arayarak iptal edebilirsiniz.