2021 DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte beklenen tarih...

DGS tercihlerinin sona ermesiyle birlikte sonuç tarihine odaklanıldı. Binlerce kişi heyecanla bir gelişme olup olmadığını öğrenmek için "DGS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM üzerinden sonuçlar hangi tarihte duyurulacak?" sorularına cevap arıyor. DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen yıl tercihler 2 Ekim'de son bulmuş sonuçlar 7 Ekim'de ilan edilmişti. Bu süre incelendiğinde bu yıl sonuçların 12 Eylül'de açıklanması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Adayın sınav sonuç bilgisinde; a) Testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayılarıb) Ön lisans başarı puanıc) 2021-DGS puanları (yerleştirmede kullanılabilecek puan türlerine uygun puanları) yazılı olacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

2021 DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte beklenen tarih...

DGS tercihlerinin sona ermesiyle birlikte sonuç tarihine odaklanıldı. Binlerce kişi heyecanla bir gelişme olup olmadığını öğrenmek için "DGS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM üzerinden sonuçlar hangi tarihte duyurulacak?" sorularına cevap arıyor.

DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen yıl tercihler 2 Ekim'de son bulmuş sonuçlar 7 Ekim'de ilan edilmişti. Bu süre incelendiğinde bu yıl sonuçların 12 Eylül'de açıklanması bekleniyor.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Adayın sınav sonuç bilgisinde;

a) Testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayıları
b) Ön lisans başarı puanı
c) 2021-DGS puanları (yerleştirmede kullanılabilecek puan türlerine uygun puanları) yazılı olacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.