2021-2022 KYK burs sonuçları sorgulama! KYK kredi-burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

KYK burs sonuçları için büyük bir bekleyiş başladı. 10 Kasım'da sona eren başvuruların üzerinden bugün itibarıyla 8 gün geçerken her geçen gün "KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" soruları artıyor. İşte konuya ilişkin detaylar... KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Kredi Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan KYK burs sonuçları için henüz bir tarih geçilmiş değil. Geçen yıl 8 Kasım'da sona eren başvurular sonrası sonuçlar 7 Aralık'ta ilan edilmişti. Bu süre hesap edildiğinde 2021 KYK burs sonuçlarının 9 Aralık'ta duyurulması bekleniyor. Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamıyor.

2021-2022 KYK burs sonuçları sorgulama! KYK kredi-burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

KYK burs sonuçları için büyük bir bekleyiş başladı. 10 Kasım'da sona eren başvuruların üzerinden bugün itibarıyla 8 gün geçerken her geçen gün "KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" soruları artıyor. İşte konuya ilişkin detaylar...

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kredi Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan KYK burs sonuçları için henüz bir tarih geçilmiş değil. Geçen yıl 8 Kasım'da sona eren başvurular sonrası sonuçlar 7 Aralık'ta ilan edilmişti. Bu süre hesap edildiğinde 2021 KYK burs sonuçlarının 9 Aralık'ta duyurulması bekleniyor.

Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamıyor.